STANICE PŘÍRODOVĚDCŮ - hravý areál se zvířátky

Areál, kde se děti dozvědí jak pečovat nejen o vlastní domácí mazlíčky.

F266f1edf4afb3459e8b8db16b0a38dd

Poprvé jsem do Stanice přírodovědců zavítala jako učitelka mateřské školky. Nedaleko rušného obchodního centra Nový Smíchov bych takový areál opravdu nečekala. Děti sem šly již po několikráté a fakt se hodně těšily. Nejen, že si mohly pohladit a prohlídnout zblízka některá zvířátka, ale díky zkušeným lektorům se dozvěděly spoustu užitečných informací, jak pečovat o své vlastní domácí mazlíčky. Co si budeme povídat, hodně pražských dětí nemají babičku na venkově s vlastním dvorkem a spoustu zvířat znají kromě ZOO jen z knížek a televize.

Stanice přírodovědců se stará nejen o zraněné hlodavce, netopýry a ptáky, ale chová i zvířata v tropickém a venkovním teráriu - krokodýly, varany, ryby, hady, leguány nebo malé opičky. Prohlédnout si můžete taky klokany, papoušky, pštrosy, prasátka, kozy, poníky nebo lamy. Ve volně přístupném venkovním teráriu jsou například želvy nebo kajmanky.

K vidění a očichání je tu i expozice léčivých bylin a děti si mohou pohrát také na hřišti s prolejzačkami a schovat se nebo posvačit v dřevěném altánu. Některá zvířátka i rostlinky si můžete koupit v přízemí hlavní budovy.

Kromě programů pro školky a školy a volného vstupu pro veřejnost organizuje Stanice přírodovědců i pravidelné kroužky pro děti. Ty jsou zaměřené na přírodovědu a chov zvířat.

Od listopadu do konce března je areál o víkendu zavřený, výjimku tvoří akce pro veřejnost – sledujte Kalendář akcí.

 

Adresa
Stanice přírodovědců DDM hl. města Prahy
Drtinova 199/1A, 150 00 Praha-Smíchov, Česko
Najít na mapách

Mail: [email protected]
Telefon: +420 257 321 336
Www: https://ddmpraha.cz/stanice-prirodovedcu
Autor článku

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.