MUZEA A GALERIE přidat do oblíbených

Trabant muzeum v Motole

Když se hračky promění ve skutečnost.

4b25fb6ecc86e33032354441011104b8

Můj syn je opravdu neskutečný milovník aut, a proto nám nemohlo ujít Muzeum trabantů v Motole.

Jde o historickou, ale i interaktivní a zábavnou přehlídku tohoto úžasného a roztomilého vozítka.

Ke shlédnutí jsou zde vozy od prvního předchůdce až po nejnovějšího čtyřtaktního Trabanta 1. A protože jde už o historii, snaží se nám muzeum přiblížit dobu provozu trabantů autentickou dílnou - garáží, kde se jeden takový kousek právě opravuje. Venkovní expozice s mnoha modely dotváří benzínové stanice, obytný vůz nebo model trabantu a jeho posádky z lega. 

Řízení trabantů si mohou děti zkusit hned několikrát. Ať užj jde o skelet se sedačkou pro jednoho, tak půlvůz pro dva cestující. Navíc jsou v muzeu k dispozici dvě odrážedla trabant, které se zde dají i zakoupit a pak dřevený model auta s klaksonem a zvonkem. 

Součástí expozice muzea jsou další dobové předměty, které dokreslují dobu pro naše děti už dávno minulou: hračky, elektronika, toaletní potřeby a další. Nechybí audiovizuální nahrávka z československého filmu a další upomínkové předměty, které se k tématu vážou.

Děti určitě také nadchne závodní dráha, kde mohou s modely trabantů závodit nebo funkční model vláčků, kde jeden z vozů veze nově vyrobené trabanty.

V muzeu jsou přichystány také omalovánky s pastelkami a motiv trabantů najdete třeba i na toaletě.

V obchůdku je možné si zakoupit různé druhy běžně prodávaných modelů, ale i trabanty papírové, nálepky, pohlednice, klíčenky, turistickou známku, trička a další včetně nápojů a zmrzliny.

Pro všechny kluky, ale i holky, je návštěva muzea zážitkem, můj syn o ní teda ještě dlouho mluvil.

 

Adresa
Praha 5 - Motol
Plzeňská 290/215B, 150 00 Praha 5-Motol, Česko
Najít na mapách

Mail: [email protected]
Telefon: + 420 725 555 149
Www: http://www.trabantmuzeum.cz
Autor článku

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.